ЗВЕЗДА ПИШЕ УСПЈЕШНУ ЕВРОПСКУ ПРИЧУ ПОБЈЕДОМ ПРОТИВ ЛУДОГОРЕЦА У ГОСТИМА

0
23

Фудбалери Црвене звезде савладали су Лудогорец у Разграду са 0:1 (0:0) у мечу 2. кола групне фазе Лиге Европе.

И са бодом би били задовољни, али ово је премија! Храбра и одлична игра екипе Дејана Станковића положила је све испите и узела велика три бода ка остварењу свог циља – пласману у нокаут фазу такмичења.

Црвена звезда је морала да импровизује, стога се у последњу линију одбране повукао Секу Саного, те је Дејан Станковић играо са тројицом штопера.

Прву шансу на утакмици креирали су домаћи, преко Текпетеја, али је Зоран Поповић после двоумљења ипак решио да изађе мало даље од свог гола и уђе у тај ударац. Било је потешкоча са француским судијом Брисаром који је у првих 17 минута показао по жути картон Дионију и Иванићу, а до краја полувремена и Гелору Kанги.

Иако је посед био на страни Лудогореца, српски шампион је имао интензитет у последњој трећини терена. Боље прилике имали су гости, иако није било, изузев Беновог ударца, конкретнијих покушаја, напади су изгледали опасније.

Одбрана је, с обзиром на то да је била сачињена од момака који су замене за Драговића и Дегенека, те Секуа Санога, одрадила добар посао против брзоногих играча из редова бугарског тима. Десподов није успевао да дође до ситуација да угрози гол Поповића у првом полувремену што је било од изузетне важности, а уједно и повећавало самопоуздање пре свега младом Страхињи Ераковићу.

На старту наставка меча, утакмица је ишла пређашњим током. Поново је Звезда била опаснији тим, а Мирко Иванић је једну изузетну Бенову лопту у простор могао и морао боље да исконтролише како би ушао у стопостотну прилику за гол.

Недуго потом је Диони пресекао лош пас ка штоперима Лудогореца, проиграо је Бена, али веома лоше. Звезда је лако могла да има предност на овом мечу. Након што је првих десетак минута у другом делу игре провео више на левом крилу, Лои Диони је замењен, а после дужег времена, на терену се нашао Милан Павков.

Утакмица се за отворила, морао је Лудогорец да искористи све своје предности, а било их је много, но Звезда се добро носила са притиском ривала. Акција Срнића и Родића који је упутио по ко зна који центаршут у 64. минуту извојевала је погодак. Гађао је Звездин бек имењака Павкова, који је завредео много пажње противничке одбране, није дошао до лопте, али јесте Гелор Kанга натрчавши на њу на ивици казненог простора и БУМ! Поцепао је Габонац мрежу Kахлине за велику радост гостујућег састава.

Могло је убрзо све да се промени. Поново је Милан Павков показао колико је користан и да обожава улогу џокера. Спустио је једну лопту за Ел Фарду Бена, сјајна шанса, али не и сјајни новопечени Србин. Неколико минута потом, изнудио је и други жути картон Сисиња. Није то био дуел који би омео момка из Бегеча, али довољно је искусан да осети тренутак и воља Брисара била је да Сисиња упути ка свлачионици. Нису успели домаћи да казне добре прилике и нападе Црвене звезде. Чибота је био за нијансу непрецизан…

Издржали су Станковићеви момци. Лудогорец јесте покушавао, али имали су и ту несрећу да је Црвена звезда на терену са играчем више. Свим снагама ишли су ка напред, но нису успели у својој намери.

Тако, Црвена звезда после прве две утакмице има шест бодова, док је Брага успела да слави против Мидтјиланда са 3:1 и тако сада дође до три поена мање. Идеалан сценарио за Звезду био би реми у Португалији, али не бирају, посебно знајући сутиацију у којој су допутовали у Разград.