НАКОН ФУДБАЛСКОГ, ЕВРОПА ДОБИЛА И КОШАРКОГ ШАМПИОНА

0
47

Нови кошаркашки првак Европе је екипа турског Анадолу Ефеса, која је вечерас у финалу Евролиге у Kелну савладала Барселону резултатом 86:81.

Барса је доминирала у лигашком делу сезоне, са првог места ушла у нокаут фазу, али како се сезона ближила крају, све теже је долазила до победа. Мучила се и против Зенита у четвртфиналу, као и пре два дана против Милана, док је Ефесова форма ишла узлазном путањом од почетка сезоне, што се и вечерас потврдило.

Поново је бриљирао српски репрезентативац Василије Мицић, МВП Евролиге, који је вечерас не само био најефикаснији у свом тиму, него је погађао када је то било најважније.

Барселона је боље почела меч, имала је вођство током прве четвртине, а почетком друге га увећала на десет поена разлике, 25:15. Али, Ефес врло брзо узвраћа серијом 9:0, хвата резултатски прикључак, а до полувремена тим из Истанбула је и преокренуо резултат на 39:36 у своју корист.

Средином трећег квартала, Ефес је стигао и до “плус 11“, било је 55:44 у корист турског тима, а Барса је успеоа да узврати средињом последње четвртине, када је изједначила на 72:72.

Мирисало је на драму у финишу, али да тако не буде, потрудио се Васа Мицић, чијим поенима је Ефес стигао до вођства од 81:76, а онда је погодио и за 84:78, на тринаест секунди пре краја.

Барса је узвратила преко Kајла Kјурика који је погодио три слободна бацања и смањио на 84:81, али то је било све од Барселоне у овом мечу. До краја, Мицић погађа још два слободна бацања и славље Ефеса је могло да почне.

Васа Мицић се вечерас зауставио на 25 поена, пет асистенција и три скока, одличан је био и Ларкин са 21, а Санли је уписао 12 поена, већину у првом полувремену.

У екипи Барселоне најбољи Хигинс са 23 поена, следе Kјурик са 18 и Дејвис са 17 поена и 11 скокова.