ОДЛИЧНА ЗАВРШНИЦА КОШАРКАША ИГОКЕЕ

0
101

Kошаркаши Игокее савладали су Ригу 64:58 у посљедњој утакмици ТОП 16 фазе ФИБА Лиге шампиона и тако на најбољи начин завршили овосезонску европску причу.
Побједа у Лакташима није довођена у питање, иако су гости у посљедњој четвртини, захваљујући празном ходу Игокее, пришли на минус 4. Домаћи су на крају ипак успјели да исконтролишу игру и дођу до тријумфа.

Драган Бајић равномјерно је распоредио минутажу, пред изазове који његов тим очекују у наредном периоду.
На крају је најефикаснији био Џеки Kармајкл са 12 постигнутих поена, уз 10 скокова, пратио га је Талић са 11, док је Илић имао 10 поена. Пинеиро је са 16 предводио госте.

Игокеа је на крају са три побједе и исто толико пораза заузела трећу позицију групе Ј, док су Летонци посљедњи са свих шест пораза. Пласман на завршницу осигурали су Тенерифе и Бургос.

Александровчани се сада окрећу завршници регионалне АБА лиге. У посљедња три меча очекују их дуели са Црвеном звездом, Будућности и Морнаром, а тренутно имају све у својим рукама када је борба за плеј-оф у питању. Први наредни испит је против “црвено-бијелих” у недјељу.