0
101

ФМП је остварио највећу побједу ове сезоне – против једног од тимова који конкуришу за врх!

ФМП – Морнар 94:92 (31:24, 29:21, 10:27, 24:20)

Kошем Радоша Шешлије 20 секунди прије краја, „пантери“ су савладали фаворита из Бара и направили јако велики корак у борби за опстанак. ФМП је пет минута прије краја имао 10 поена предности (89:79), али је сјајни Ајзеја Вајтхед донио вођство гостима уочи посљедњег минута (92:90).

Ипак, тим Вање Гуше је остао присебан, па је у лудој завршници најприје изједначио поенима Марка Пецарског са линије пенала (92:92), а онда и тријумфовао побједоносним Шешлијиним поготком.

Вајтхед је и послије тога покушао да донесе преокрет, али није погодио шут за побједу.

Kошаркаши Морнара успјели су да надокнаде 15 поена заостатка са полувремена, али не и да избјегну пораз који ће им додатно закомпликовати борбу за плеј-оф уочи „паклене“ завршнице сезоне и утакмица против Цедевита Олимпије, Будућности и Игокее.

Са друге стране, Филип Човић није постигао побједоносне поене али је био далеко најбољи играч домаћих, са чак 26 поена, шест скокова и осам асистенција, укључујући и одлучујуће додавање – за побједоносни кош Радоша Шешлије.