НЕИЗВЈЕСНА ЗАВРШНИЦА У НОВОМ МЕСТУ ПРИПАЛА ИГОКЕИ

0
16

Упркос лошем проценту шута са пенала, „игоси“ стигли до другог тријумфа у АБА лиги!

Игокеа је успјешно почела серију од три везана гостовања у наредних осам дана и то побједом у Новом Месту у одгођеном мечу другог кола АБА лиге.

Послије данашњег гостовања Kрки, Александровчани потом гостују у Сплиту, а затим путују у француски Лимож на меч првог кола ФИБА Лиге шампиона.

Сусрет другог кола АБА лиге требало је да буде одигран претпрошлог викенда, али је цијела екипа из Новог Места завршила у карантину након сусрета са Цедевита Олимпијом, која је у својим редовима имала једног члана инфицираног корона вирусом.

На срећу нико од кошаркаше Kрке није био заражен, али су морали да проведу двије седмице у карантину, па се игра данас.

У првом периоду „игоси“ нису имали рјешења за далекометну паљбу Луке Лапорника, који је погодио три тројке, међутим, одличном одбраном првенствено направили су серију од 11:0 и успјели да преокрену минус.

Един Атић и Марко Јошило су погађали изван линије за три поена, а погоцима Николе Јовановића гости су стекли „плус седам“ (14:21) у финишу прве четвртине.

Тада је Јовановић направио неспортски фаул, па је Рок Стипчевић са линије слободних бацања у два наврата успио да смањи на само три разлике на истеку првог квартала (18:21).

Прве поготке за Игокеу у другом периоду постигао је Антабија Волер и то тројку, да би потом готово цијелу екипу „вукао“ Јовановић, који је са 11 поена био најефикаснији у александровачком табору.

Гости су највећим дијелом сусрета имали предност, међутим, лоше су шутирали слободна бацања (12/24), па је Kрка успјела у самом финишу полувремена да стигне до изједначења (41:41), да би у посљедњем нападу са „пенала“ успјешан био Далибор Илић за „плус два“ током одмора (41:43).

Илић је положио уз додатно слободно бацање на отварању треће четвртине, али му је тројка изишла из коша у наредном нападу, па је послије серије промашаја на обје стране, Стипчевић погодио за три поена за ново изједначење (46:46).
Врло скромни били су стријелци за пет минута трећег квартала – само осам кошева (5:3).

Волер је прекинуо мучење ударцем изван линије 6.75, међутим, настављена је „чврста“ игра са мало поена, али су „игоси“ ипак постепено дизали предност да би Јовановић вратио на „плус седам“ што је била највиша разлика на мечу – 49:56.

Поенима Јовановића са слободним бацања, Игокеа је одржавала предност, али је тројком Јуре Шкифича, Kрка у одлучујућих 10 минута ушла са минусом од четири коша (54:58).

Тројкама Ребеца и Барича, као и погоцима Kосија, Kрка је почетком посљедњег периода брзо преокренула резултат и повела са „плус четири“ (64:60), што је натјерало Драгана Бајића да позове минут одмора.

Узвратио је Стефан Пот тројком са седам метара, али је Илић наставио са промашајима изван линије 6.75 (0/4), баш као и Един Атић у ревији промашаја Игокее, што је казнио Врабац за три разлике на 2.5 минута прије краја.

Пот је поново вратио егал (66:66), да би Марко Јошило погодио тројку за вођство „игоса“ од „плус три“ (66:69), па је тренер Словенаца Владимир Анзуловић позвао тајм-аут за посљедњих седамдесетак секунди.

Стипчевић је погодио тројку за ново изједначење, промашио је затим Kармајкл, али је офанзивни скок остварио Атић и изборио слободна бацања, од којих је погодио једно, али и сачувао лопту, па је Бајић звао нови тајм-аут на 20 секунди до краја (69:70).

Није погодио тројку Волер, па је посљедњи напад имала Kрка, а Анзуловић је искористио свој посљедњи минут одмора да припреми акцију за побједу.

Лопту је добио Стипчевић, али је промашио, али је лопта остала у посједу Kрке у 0.3 секунде до краја.

Пробали су да направе нешто из одбојке, али неуспјешно, па је Игокеа остварила други тријумф на Јадрану ове сезоне.

Осим Јовановића, који је убацио 17 кошева, најбољи у Игокеи били су Илић са девет и Волер са поеном мање, док су у словеначком тиму Јуре Штифич са 14 погодака и Рок Стипчевић са осам погодака били најефикаснији.