ПАРТИЗАНОВО ЗБОГОМ ЕВРОПИ

0
6

Фудбалери Партизана нису успјели да се пласирају у плеј-оф рунду квалификација за пласман у Лигу Европе. Црно бијели су вечерас поражени на гостовању код Шарлоа резултатом 2:1.

Повели су Белгијанци већ у 11. минуту. Имао је Стандард корнер са лијеве стране, а онда је услиједио хаос у казненом простору. Kапитен Десолеи је постигао погодак, најпре је Стојковић успио то да одбрани, а онда је поред Садика, Асана и Здјелара успео да погоди мрежу Парног ваљка.

Ово је био коначан резултат првог полувремена, а у наставку је Партизан заиграо много боље, а добру игру црно-бијели су крунисали у 54. минуту. Сума који је ушао на полувремену одмах је погодио. Било је то након једне течне акције црно-бијелих као са видео игрица. Садик је то одложио петом до Асана, Јапанац вребао прави тренутак да центрира, а онда је Сума сјајним ударцем завршио акцију тако што је лопту послао под пречку.

Нову прилику Партизан је имао у 75. минуту. Одлична акција подсетила је на тренутак када су црно-бијели повели, Садик је поново одиграо “штиклом”. Овог пута је одмах пронашао Суму, који је искоса са десне стране шутирао прејако и непрецизно.

У последњих десет минута Белгијанци су имали благу теренску иницијативу али се резултат није промијенио.

Први продужетак није донио апсолутно никакву изненађење, а онда је у 108. минуту Kевин Резаи мајсторијом из слободног ударца домаћину донио предност. Шутирао је са лијеве стране, са руба шеснаестерца, лопта је погодила прву стативу и склизнула у Стојковићев гол.