ФК ПРОГРЕС ПРЕЈАК ЗА МЛАДИ ТИМ ЛАКТАША

0
14

Фудбалери Прогреса из Kнежева савладали су Лакташе резултатом 4:1 у оквиру четвртог кола Друге лиге – запад.

Домаћи су ушли у утакмицу са великом жељом да се искупе за пораз у претходном колу, та жеља је дала резултат већ у првом полувремену када је капитен Обрад Стојановић довео екипу у предност након сјајно истрчане контре и прецизног ударца са дистанце. Неколико минута касније Драган Верић је удвостручио предност одмјереним ударцем са 16 метара. При резултату 2:0 отишло се на одмор.

У другом полувремену Лакташи су покушавали да пронађу пут до мреже голмана Марковића, али у томе нису имали великог успјеха. Вршили су гости велики притисак на задњу линију Прогреса, али су домаћи прије дошли до гола. У 65. минути Миљан Будић је повисио предност на 3:0.

Недуго затим Лакташи ипак долазе до поготка и смањују предност на 3:1. До краја меча гости су наставили са нападима али нису успјели да постигну више голова. У финишу меча Драган Верић својим другим поготком рјешава све недоумице око побједника на данашњој утакмици.

Овом побједом Прогрес долази до половичног учинка из четири кола од двије побједе и два пораза, док Лакташи остају на освојена три бода.

У наредном колу момци из Kнежева играју у Броду против ОФK Полета, док Лакташи дочекују на свом терену ФK Дубраве из Градишке.