ФК „ЛАКТАШИ“ И ФК „СЛОГА“ СИГУРНИ У ТРЕЋЕМ КОЛУ

0
32

Фудбалери Лакташа су јуче на свом терену поразили заслужено екипу Полета 1926 из Брода са 2:0.

Млади тим Дарка Малетића тако је стигао до прве побједе у овом шампионату.

Они су у прва два кола забиљежили два пораза, али се видјело и тада да ова екипа има квалитет и да ће како шампионат буде одмицао показивати све боље и квалитеније игре.

Јуче су потврдили та очекивања. Играли су под притиском, али их то није спутало. Дали су два гола, а могли су још, три – четири. Промашили су пенал, пропустили неколико одличних прилика за погодак.

Дефинитивно је јасно да и Дарко Малетић на клупи показује тренерско умијеће. Млад стручњак, са младим тимом. Посртања су тада неминовна, али је евидентно да Лактши из меча у меч расту и да ће овај млади тимом предвођен Малетићем бити све бољи. Проблем им је што су касно почели радити заједно, али кроз утакмице и тренинге и то ће надокнадити и сигурно имати шта да покажу на терену.

А ФК „Слога“ је на крилима младог Галића у 30. минути дошла до вођства против екипе „Младост“ из Доње Слатине. Играла се 40. минута када је над истовременим играчем направљен једанаестерац, који је у гол претварио Станковић. Био је и то коначан исход првог полувремена.

У друго полувријеме Младост је кренула нешто офанзивније, али јој се то осветило. Kурузовић је одличним голом у 70. минути повећао на 3:0, а коначан исход меча поставља Тодорић за 4:0.

Слога је након 3 кола четврта, а Лакташи заузимају десето мјесто.