ЈУВЕНТУС И РЕАЛ МАДРИД НОКАУТИРАНИ У ОСМИНИ ФИНАЛА ЛИГЕ ШАМПИОНА

0
8

Након пет мјесеци паузе због вируса корона настављено је такмичиње у Лиги шампиона а радовали су се фудбалери Мачестер ситија. Они су се вечерас пласирали у четвртфинеле пошто су у реванш утакмици осмине финала савладали Реал Мадрид са 2:1 (2:1 је било и у првом сусрету).

Главни кривац за нови пораз шампиона Шпаније био је дефанзивац Рафаел Варан, који је погријешио код оба примљена гола. Први је постигао Рахим Стерлинг у деветом минути, а други Габријел Жезус у 68. Гол за госте постигао је Карим Бензема у 28. минуту сусрета који је оправдао улогу дербија.

Покушавао је Реал да се врати у игру, на терену је посљедњих десетак минута провео и српски нападач Лука Јовић, али промјене резултата није било.

Фудбалери Лиона су се пласирали у четвртфинале Лиге шампиона.

Јувентус је послије 90 минута у Торину побиједио са 2:1, али ће морати да се опрости од елитног такмичења јер нису надокнадили минус из првог меча.

Лион је одиграо таман колико им је било неопходно за пролаз у четвртфинале, нокаутирали су фаворизовани Јувентус и чекају наредног противника.

Прво полувријеме је било невјероватно, могла су се видјели два гола и то послије два једанаестерца.

Утакмица је почела минутом ћутања за све жртве пандемије коронавируса, а онда је Јувентус почео агресивно како би анулирао минус од једног гола из првог меча.

Роналдо је имао прву прилику, али је био у офсајд позицији, а потом Игуаин пропушта прилику и Лион успијева да запријети освојивши ударац из угла, али ништа се озбиљније није десило.

Само неколико минута касније услиједио је добар напад Лиона, Уар је ушао у казнени простор гдје га руши Бентакур и судија Феликс Цвајер показује на бијелу тачку.

Депај је „паненком“ савладао Шћешног и донио велику предност Лиону, што је значило да ће Јувентусу бити потребна чак три гола како би избјегао елиминацију.

Нису бијело-црни били довољно агресивни, чак су на моменте дјеловали јако блиједо, а онда су добили слободан ударац у опасној зони и Лопес брани ударац Роналда. Потом је Роналдо извео још један слободњак и то учинио лоше.

Трећа срећа, Миралем Пјанић стаје иза лопте, изводи слободан ударац и лопта погађа Депаја у руку, а Феликс Цвајер показује на пенал.

Роналдо погађа мрежу и својим 129. голом доноси Јувентусу наду да ће избјећи испадање из Лиге шампиона.

Друго полувријеме је почело некако мирно, тихо, без превише помпе и добрих напада. Лион је имао једну сасвим добру прилику преко Бруна Гимараеша, а Јувентус је све више грешио у нападу.

Све док у 59. минуту утакмице Кристијано Роналдо није лијевом ногом послао праву бомбу у рашље Лионовог гола, лопта улази у мрежу, а Јувентус стиже до предности од 2:1.

Сутра се играју преостала два реванш меча осмине финала Барселона – Наполи (први меч 1:1) и Бајерн – Челси (3:0).